|
Home Team |
Score |
Away Team |
F.A. Vase |
Second Round Qualifying |
Biggleswade Town |
3
|
4
|
Bugbrooke St Michaels |
|
|
|
|
|
Second Round Qualifying |
Bourne Town |
2
|
6
|
Yaxley |
|
|
|
|
|
Second Round Qualifying |
Desborough Town |
4
|
3
|
Hoddesdon Town |
|
|
|
|
|
Second Round Qualifying |
Eynesbury Rovers |
1
|
4
|
Whitton United |
|
|
|
|
|
Second Round Qualifying |
Felixstowe & Walton United |
3
|
4
|
Sleaford Town |
|
|
|
|
|
Second Round Qualifying |
Hartley Wintney |
0
|
2
|
Newport Pagnell Town |
|
|
|
|
|
Second Round Qualifying |
Holbeach United |
2
|
0
|
Godmanchester Rovers |
|
|
|
|
|
Second Round Qualifying |
Kirkley & Pakefield |
0
|
1
|
St Ives Town |
|
|
|
|
|
Second Round Qualifying |
Long Buckby |
2
|
0
|
Broxbourne Borough V&E |
|
|
|
|
|
Second Round Qualifying |
Norwich United |
0
|
0
|
Blackstones |
|
|
|
|
|
Second Round Qualifying |
Raunds Town |
0
|
5
|
Stotfold |
|
|
|
|
|
Second Round Qualifying |
St Neots Town |
1
|
3
|
Soham Town Rangers |
|
|
|
|
|
Second Round Qualifying |
Stansted |
1
|
2
|
Daventry United |
|
|
|
|
|
Second Round Qualifying |
Stewarts & Lloyds Corby |
0
|
2
|
Brimsdown Rovers |
|
|
|
|
|
Second Round Qualifying |
Thrapston Town |
1
|
3
|
Harpenden Town |
|
|
|
|
|
Huntingdonshire FA Scott-Gatty Cup |
Round 1 |
Great Paxton Reserves |
2
|
3
|
Yaxley Reserves |
|
|
|
|
|
Round 1 |
St Ives Town Reserves |
1
|
1
|
Eynesbury Rovers Reserves |
[ Home Win on penalties ] |
|
|
|
|
Northamptonshire FA Junior Cup |
Round 1 |
Burton Park Wanderers |
2
|
1
|
Stewarts & Lloyds Corby Reserves |
|
|
|
|
|
Round 1 |
Daventry Town |
3
|
0
|
Corby Pegasus |
|
|
|
|
|
Round 1 |
Deanshanger Athletic |
0
|
4
|
Desborough Town Reserves |
|
|
|
|
|
Round 1 |
Irchester United |
3
|
2
|
Brackley Sports |
|
|
|
|
|
Round 1 |
Northampton ON Chenecks |
2
|
3
|
Bective Wanderers |
|
|
|
|
|
Round 1 |
Northampton Spencer Reserves |
4
|
1
|
Stanwick Rovers |
|
|
|
|
|
Round 1 |
Rothwell Corinthians |
5
|
2
|
Whitefield Norpol |
|
|
|
|
|
Round 1 |
Rushden & Higham United |
3
|
0
|
Queen Eleanor |
|
|
|
|
|
Premier Division |
|
Boston Town |
0
|
4
|
Potton United |
|
|
|
|
B.Gallant(2)
K.Hoyte
J.Thomas
|
|
Wellingborough Town 2004 |
0
|
0
|
Deeping Rangers |
|
|
|
|
|
|
Wootton Blue Cross |
1
|
1
|
Northampton Spencer |
|
C.Daniel
|
|
|
T.Stratford
|
Division One |
|
Huntingdon Town |
1
|
4
|
Buckingham Town |
|
C.Caswell
|
|
|
B.Clarke
J.McCormick(3)
|
|
Olney Town |
0
|
1
|
Whitworths |
|
|
|
|
M.Freeman
|
Reserve Division One |
|
Blackstones Reserves |
4
|
2
|
Olney Town Reserves |
|
I.Cooper
A.Graves(2)
D.Sheehan
|
|
|
R.Beardshaw
G.Janes
|
|
Bugbrooke St Michaels Reserves |
1
|
1
|
Bourne Town Reserves |
|
J.Bull
|
|
|
D.Munton
|
|
Daventry United Reserves |
2
|
4
|
Woodford United Reserves |
|
S.Bourne
T.Morris
|
|
|
S.Haynes
T.McGarrity
A.Powell
L.Waldock
|
|
Deeping Rangers Reserves |
4
|
1
|
Northampton Sileby Rangers Reserves |
|
J.Armstrong(2)
M.Burbridge
C.Millar
|
|
|
J.Pankewycz
|
|
Stotfold Reserves |
5
|
0
|
Raunds Town Reserves |
|
K.Dougherty
N.Moultpn(2)
S.Rennie(2)
|
|
|
|
|
Whitworths Reserves |
4
|
2
|
St Neots Town Reserves |
|
P.Carpenter
J.Wager(3)
|
|
|
A.Sincock
A.Wale
|
Reserve Division Two |
|
AFC Kempston Rovers Reserves |
1
|
1
|
Burton Park Wanderers Reserves |
|
T.Marwood
|
|
|
J.Poole
|
|
Buckingham Town Reserves |
4
|
1
|
Huntingdon Town Reserves |
|
M.Brent
M.Conte
I.Soetam
K.Stimpson
|
|
|
K.Brighton
|
|
Peterborough Northern Star Reserves |
3
|
0
|
Daventry Town Reserves |
|
A.Favell(2)
K.Robinson
|
|
|
|
|
Potton United Reserves |
0
|
4
|
Wellingborough Town 2004 Reserves |
|
|
|
|
I.Colwell
M.Harrison
N.Harrison
C.Haughton
|