Go back to LondonMiddx   CrowdScores Logo
Surrey South Eastern Combination
2016-2017 Season
Friday, 23 February 2018
Match Day :  Saturday, 07 Jan 2017 Saturday, 14 January 2017 Saturday, 21 Jan 2017
Players Suspended
There are 23 matches
Intermediate Division 1
1 3 Fulham Deaf v Ashtead
Sir Joseph Hood
 M. Thomas
H: B.Lampert  A: J.Cook  J.Harding  A.Milner  P.Swift  J.Harding
Intermediate Division 2
3 1 Merton Social v Trinity
Fishponds Playing Fields
 P. Rogers
H: A.Jackson  S.Moules  J.Okafor  A: B.Rivers
6 1 Southwark Borough 2009 v Crescent Rovers
Dulwich Park (Pitch 2)
Southwark Borough 2009 -3 points

Crescent Rovers +3 points

ineligible player played by Southwark Borough
 N. Buckle
H: A.Ali(3)  A.Taffy  R.White(2)  A: D.Doherty  D.Arthur
7 3 TFT South West v Acts 29
Morden Rec
 E. Delaney
H: M.Gray  S.Hollinsworth(2)  S.McCabe(2)  D.Murphy  L.Robinson  A: H.Bae  S.Park  Y.Yoon  S.Adeyemi
1 0 055 Worpledon Phoenix v West Fulham [ Round 4 ]
Weston Green Sports Ground
pitch inspection 8am
 R.Mcdowell
2 0 058 Chessington K C v Abbey Rangers Res [ Round 4 ]
Tolworth Court Sports Ground
 J. Crichlow
H: M.Howard-Ekum  M.Sterne  C.Harding
0 1 059 Godstone v Horsley [ Round 4 ]
Godstone Green
 D. Rowland
5 1 062 A.M.Y v AFC Ewell [ Round 4 ]
Goals Deckers Tolworth
 C. Mckoy
H: I.Ahmed(2)  K.Ahmed(3)  A: S.Ahmad  W.Chipperton
Junior Division 1
1 4 Cheam Village Warriors v Motspur Park
Nescot Sports Ground
Change of venue
 R. Brum
H: J.Prichard  A: J.Edwards(2)  J.Shanahan  K.Ward  D.Bowen  J.Edwards
Junior Division 2
5 2 Old Boys Clapham v Sutton High
Larkhall Park
 P. Agboula
H: J.Arasa Villar  M.McFarlane  S.Mendes  T.Stranieri(2)  A: A.Killerby  B.Sinclair
5 0 Supercala v Overton Athletic
Riverhill Sports Ground (Pitch 2)
2:00 PM

CHANGE OF REFEREE
 S. Pike
H: G.Cooper(3)  L.Hunte-Brown  J.Tallant  L.Martin  S.Hodges
Junior Division 3
6 3 Old Rutlishians 'A' v Diaspora Sports
Nursery Rec (Pitch 3)
 F. Akanga
H: C.Borrowdale(2)  B.Kennett(2)  S.MacLean  S.Minihane  A: P.Maguire  M.Nwaubani  D.Zougour-Dalleba  P.Beckett
Junior Division 4
5 4 Rollers Athletic v Motspur Park 'A'
Edenham High School
1:30 PM
 J. Mills
H: R.Henry  A.Maray(2)  M.Pasta  A.Saffarizadeh  A: K.Jones  R.Lake- Benjamin  OG  R.Parke  R.Lockwood  L.Spindola
4 0 Tooting Bec 'A' v Frenches Athletic Reserves
Tooting & Mitcham 3G Front
 M. Pepin
H: A.Allingham  L.Di Genna  O.Saberi  C.Winn  R.Whitehford
5 2 Wallington Casuals v Kew Park Rangers Reserves
Nescot Sports Ground (Pitch 3)
 P. Horne
H: M.Cottrell  J.Cutbill  OG  C.Power  R.White  A: L.Diliets  C.Gilead
2 3 Wanderers Reserves v Chessington K C 'A'
Croydon Athletic
 T. Shaw
H: J.Higgins  C.Knight  A: C.Miller(2)  E.Sterne  C.Knight
Geoff Ellis Premier Shield
1 2 001 Westside Reserves v Raynes Park Vale 'A' [ Round 1 ]
Raynes Park Sports Ground (Pitch 4)
 E. White
H: D.Kelvin  A: C.Caldwell-Smith  J.Tesfamariam  J.Walton-Gould  S.Brookman
2 6 002 Old Rutlishians Reserves v Kew Park Rangers [ Round 1 ]
Old Rutlishians Association
Aet 2-2 Ft
 J. Thompson
H: O.Hicks(2)  A: O.Golding  B.Jones(2)  U.Umotong(3)
2 1 004 Shaftesbury Town v Battersea Ironsides 'A' [ Round 1 ]
Roehampton Playing Fields
Aet 1-1Ft
 W. Shin
H: J.Alexander  B.Clifton  A: E.Uff  J.Alexander  D.O'Grady
- A 008 N P L Reserves v Melwood [ Round 1 ] [ Away Win was awarded ]
N P L Sports Club (Pitch 3)
Aet 1-1 Ft. N P L won 2 - 1 but played an ineligible player removed from the competition Melwood reinstated
 B. Smith
H: J.Coe  O.Remedios  A: J.Olusanya
Geoff Ellis Intermediate Shield
5 1 001 AFC Ewell Reserves v Wilf Kroucher [ Round 1 ]
Nescot Sports Ground
 N. Patterson
H: J.Carpenter  T.Dunford  A.Ibci  C.Turner(2)  A: G.kande  J.Carpenter
3 1 003 Colliers Wood United Reserves v Merton Social Reserves [ Round 1 ]
Colliers Wood Utd F C (Pitch 2)
 J. Conlon
H: M.Rogers(3)  A: L.Mayne  M.Rogers
Geoff Ellis Junior Shield
2 2 001 Merton Social 'A' v Real Holmesdale Reserves [ Round 1 ] [ Away Win on penalties ]
King George's Park
AET 1-3 PENS
 J. Besagni
H: J.Bingham  D.Fletcher  A: J.Dartnell  D.Hartnup  T.Powell  M.Payne
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 14 January 2017 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 14 January 2017.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
IntD1
1. Hanworth Sports
2. Hayes Town
3. Old Plymouthians
4. Old Rutlishians
5. Wandgas Sport
6. Westminster Casuals
IntD2
7. AC Malden
8. Frenches Athletic
9. Oxted & District
JunD1
10. Chessington K C Reserves
11. Epsom Athletic Reserves
12. Wanderers
JunD2
13. Sporting 50
14. Tolworth United
15. Walworth Knights
JunD3
16. Cheam Village Warriors Reserves
17. Crescent Rovers 'A'
18. Motspur Park Reserves
19. Old Plymouthians Reserves
20. Oxted & District Reserves
21. Reigate Priory 'A'
22. Shaftesbury Town 'A'
23. Trinity Reserves
24. Worcester Park 'A'
JunD4
25. Battlebridge
26. Beckenham
27. RH Athletic