Go back to LondonMiddx   CrowdScores Logo
Barnet Sunday Football League
2013-2014 Season
Tuesday, 17 October 2017
Match Day :  Sunday, 29 Sep 2013 Sunday, 06 October 2013 Saturday, 12 Oct 2013
Players Suspended
There are 19 matches
Premier Division
4 2 Borehamwood 2000 v Northumberland Park Rangers
Meadow Park
10:00 AM
 M. Cannon 07841762813
H: N.Burrows  A.Pearce  A.Tierney(2)  A: l.Brown  J.Collier  A.Tierney
- A FC Avanti v Roving Reporters [ Away Win was awarded ]
Ludgrove Playing Fields
10:30 AM
H: A.Szekely(2)  L.Taylor  A: L.Tidiman  J.Cerveno
2 4 Finchley United 'A' v Inter Trac
E.B.O.G.S
10:30 AM
H: C.Nelson(2)  A: N.Dyer  S.Parsons  A.Philactides  F.Wilkie  A.Philactides
Division One
5 1 AC Medz v Finchley United 'B'
Goffs Lane
10:30 AM
 C. Henry 07830400944
H: K.Hassan  Y.Lambrou  S.Nicolaou  P.Phylactou  P.Waller  S.Nicolaou
2 1 Churchill Knights v Highgate Albion 2nd
Old Owens
10:30 AM
 O. Simnock 07811139645
H: A.Baker  L.Strauss  A: J.Wood  Z.Lander  D.Borchard
Division Two
1 0 Facelad v Leopard United
Oakhill Park
10:30 AM
 B. Salter 07944 721732
H: M.Alderman  J.Lawrence
6 0 Old Elizabethans v Brotherhood
Old Elizabethans Sports Ground
10:30 AM
H: S.Bull(2)  A.Hollowell  J.Lawrance  N.Rodd(2)  N.Rodd  S.Christodoulou
3 4 White Hart Lane v Apoel FC
White Hart Lane Rec
10:30 AM
 M. McPherson07550620161
H: M.Fatogun  S.Ibekwe  L.Tanner  A: C.Raphael(3)  R.Wilson  J.Johnson  C.Raphael
Division Three
1 3 FC Lokomotiv Thunder v Barnet Hearts
Highgate Woods
10:30 AM
 M. Afxendi 07710483728
H: R.Weisner  A: O.Archer(2)  T.Inkersole  O.Archer
6 1 FC Phoenix v Panathinaikos Greens
Aylands Open Space (Pitch 2)
10:00 AM
 J. Francourt07432286400
H: K.Beckett  L.Dunlea(3)  S.Hoxhaj  G.Molyneux-Beckett  A: R.Llewellyn  L.Dunlea  K.Nicola
1 3 Roving Reporters Reserves v Arnos Rangers
Oakhill Park (Pitch 15)
10:30 AM
 P. Bailey 07837598977
H: A.Poyiadzis
4 5 VP FC v St John's DFC
The Glebelands
10:30 AM
 F. Al-Lamy 07817722246
H: C.Brailly  E.Isaacson  D.Sherwood(2)  D.Sherwood
Veterans Division
1 5 Apoel FC Veterans v Globe Rangers Vets
Aylands Open Space (Pitch 3)
12:00 PM
 J. Francourt07432286400
H: A.Andreau  A: OG  P.Risby(5)  J.Newley
1 3 Highgate Albion 3rd v Ruislip Rovers [ Round 1 ]
St Aloysius Playing Fields
10:30 AM
H: N.Paul  H.Guven
5 10 Panathinaikos Whites v Amici FC [ Round 1 ]
St Anne's Playing Fields
10:00 AM
H: S.Georgiou(2)  C.Mina  A.Savva  J.Williams  E.Ioannou
3 6 Barnes Albion v Burnt Oak Builders Merchants 'A' [ Round 1 ]
10:30 AM
 A: A.Dray  G.Garner(2)  J.Hardwicke  K.Herbert(2)  K.Herbert
3 5 Highgate Albion 1st v NLO [ Round 1 ]
St Aloysius Playing Fields
10:30 AM
H: L.Enrique  I.Maitland  R.O`Keefe  J.Eyles
0 1 Zenit St Whetstone v Chiswick Griffin FC [ Round 1 ]
Enfield Grammar School
10:30 AM
Miscellaneous
Mighty Fine Clementines v Burnt Oak Builders Merchants 'B'
The Glebelands
Moved from Division Two to Miscellaneous. Burnt Oak B withdrawn
H: W.Arnett  E.Rohleder  T.Cowley
 
Please click here for the Fixtures & Results for Sunday, 06 October 2013 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Sunday, 06 October 2013.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Div1
1. AFC Finchley
2. FC Boca
3. Paddy's
Div3
4. Athletic United FC
5. Hornsey & Highgate
Vets
6. Allenbury Vets
7. London Turkish Masters
8. Old Elizabethans Veterans
9. Old Michendinians Vets
10. UCL Academicals Vets
11. Winchmore Hill Vets
12. Woodford Town Vets